House Stark House Lannister House Targaryen House Baratheon House Greyjoy House Arryn House Tully House Tyrell House Martell House Bolton

Η 5η σεζόν του Game of Thrones είναι υποψήφια για πέντε βραβεία Saturn!


Ανακοινώθηκαν οι υποψηφιότητες για τα βραβεία Saturn και το Game of Thrones είναι υποψήφιο σε τέσσερις κατηγορίες.

Καλύτερη τηλεοπτική σειρά φαντασίας, Καλύτερος ηθοποιός TV (Kit Harington), Καλύτερη ηθοποιός TV (Lena Headey) και καλύτερος νέος ηθοποιός (Brenock O'Connor, γνωστός και ως Olly, και Maisie Williams, ως Arya).


Υπάρχει αρκετά έντονος ανταγωνισμός σε κάθε κατηγορία. Για την Καλύτερη τηλεοπτική σειρά φαντασίας, το Game of thrones θα έχει ανταγωνιστές σειρές όπως το The Shannara Chronicles, Magicians, Haven, Jonathan Strange & Mr. Norrell, Outlander και το Muppets.

Παρακάτω η πλήρης λίστα με τις υποψηφιότητες:

Best Fantasy Film:
The Age of Adaline
Baahubali: The Beginning
Cinderella
Goosebumps
The Hunger Games: Mockingjay – Part 2
Ted 2
Best Best Action/Adventure Film:
Everest
Furious 7
Mission: Impossible – Rogue Nation
The Revenant
Spectre
Spy
Best Thriller Film:
Black Mass
Bridge of Spies
The Gift
The Hateful Eight
Mr. Holmes 
Sicario
Best Horror Film:
Crimson Peak
Insidious: Chapter 3
It Follows
Krampus
The Visit
What We Do In the Shadows
Best Supporting Actor:
Paul Bettany (Avengers: Age of Ultron)
John Boyega (Star Wars: The Force Awakens)
Michael Douglas (Ant-Man)
Adam Driver (Star Wars: The Force Awakens)
Walton Goggins (The Hateful Eight)
Simon Pegg (Mission: Impossible – Rogue Nation)
Michael Shannon (99 Homes)
Best Supporting Actress:
Jessica Chastain (Crimson Peak)
Carrie Fisher (Star Wars: The Force Awakens)
Evangeline Lily (Ant-Man)
Lupita Nyong’o (Star Wars: The Force Awakens)
Tamannaah (Baahubali: The Beginning)
Alicia Vikander (Ex Machina)
Best Performance by a Younger Actor:
Olivia DeJonge (The Visit)
James Freedson-Jackson (Cop Car)
Milo Parker (Mr. Holmes)
Elias & Lukas Schwartz (Goodnight Mommy)
Ty Simpkins (Jurassic World)
Jacob Tremblay (Room)
Best Writing:
Guillermo del Toro, Matthew Robbins (Crimson Peak)
Alex Garland (Ex Machina)
Drew Goddard (The Martian)
Jane Goldman, Matthew Vaughn (Kingsman: The Secret Service)
Rick Jaffa, Amanda Silver, Colin Trevorrow, Derek Connolly (Jurassic World)
Lawrence Kasdan, J.J. Abrams, Michael Arndt (Star Wars: The Force Awakens)
George Miller, Brendan McCarthy, Nick Lathouris (Mad Max: Fury Road)
Best International Film:
The 100 Year Old Man Who Climbed Out the Window and Disappeared
Goodnight Mommy
Labyrinth of Lies
Legend
Turbo Kid
The Wave
Best Director:
J.J. Abrams (Star Wars: The Force Awakens)
Guillermo del Toro (Crimson Peak)
Alex Garland (Ex Machina)
George Miller (Mad Max: Fury Road)
Peyton Reed (Ant-Man)
Ridley Scott (The Martian)
Colin Trevorrow (Jurassic World)
Best Actress:
Emily Blunt (Sicario)
Jessica Chastain (The Martian)
Blake Lively (The Age of Adaline)
Daisy Ridley (Star Wars: The Force Awakens)
Charlize Theron (Mad Max: Fury Road)
Mia Wasikowska (Crimson Peak)
Best Actor:
Matt Damon (The Martian)
Leonardo DiCaprio (The Revenant)
Taron Egerton (Kingsman: The Secret Service)
Harrison Ford (Star Wars: The Force Awakens)
Domhnall Gleeson (Ex Machina)
Samuel L. Jackson (The Hateful Eight)
Paul Rudd (Ant-Man)
Best Comic to Film Release:
Ant-Man
Attack on Titan
Avengers: Age of Ultron
Kingsman: The Secret Service 
The Peanuts Movie
Best Science Fiction Film:
Ex Machina
Jurassic World
Mad Max: Fury Road
The Martian
Star Wars: The Force Awakens
Terminator: Genisys
Best Fantasy TV Series:
Game of Thrones
Haven
Jonathan Strange & Mr. Norrell
Outlander 
The Magicians
The Muppets
The Shannara Chronicles
Best Action/Thriller TV Series:
Bates Motel
Blindspot
Fargo
Hannibal
The Last Ship
The Librarians 
Mr. Robot
Best Superhero Adaptation TV Series:
Arrow
DC’s Legends of Tomorrow
The Flash
Gotham
Marvel’s Agent Carter
Marvel’s Agents of S.H.I.E.L.D.
Supergirl
Best Horror TV Series:
American Horror Story: Hotel
Ash vs. Evil Dead
Fear the Walking Dead
Salem
Teen Wolf
The Strain
The Walking Dead
Best Supporting TV Actor:
Richard Armitage (Hannibal)
Vincent Donofrio (Daredevil)
Kit Harrington (Game of Thrones)
Toby Jones (Wayward Pines)
Erik Knudsen (Continuum)
Lance Reddick (Bosch)
David Tennant (Marvel’s Jessica Jones)
Patrick Wilson (Fargo)
Best Supporting TV Actress:
Gillian Anderson (Hannibal)
Tovah Feldshuh (The Walking Dead)
Calista Flockhart (Supergirl)
Danai Gurira (The Walking Dead)
Lena Headey (Game of Thrones)
Melissa Leo (Wayward Pines)
Melissa McBride (The Walking Dead)
Best Guest Performance on TV:
Laura Benanti (Supergirl)
Steven Brand (Teen Wolf)
Victor Garber (The Flash)
Scott Glenn (Daredevil)
Alex Kingston (Doctor Who: The Husbands of River Song)
John Carroll Lynch (The Walking Dead)
William Shatner (Haven)
Best Younger Actor on TV:
Max Charles (The Strain)
Frank Dillane (Fear the Walking Dead)
Jodelle Ferland (Dark Matter)
Brenock O’Connor (Game of Thrones)
Chandler Riggs (The Walking Dead)
Dylan Sprayberry (Teen Wolf)
Maisie Williams (Game of Thrones)
Best TV Actress:
Gillian Anderson (The X-Files)
Caitriona Balfe (Outlander)
Melissa Benoist (Supergirl)
Kim Dickens (Fear the Walking Dead)
Rachel Nichols (Continuum)
Krysten Ritter (Marvel’s Jessica Jones)
Rebecca Romijn (The Librarians)
Best TV Actor:
Bruce Campbell (Ash vs. Evil Dead)
Charlie Cox (Daredevil)
Matt Dillon (Wayward Pines)
David Duchovny (The X-Files)
Grant Gustin (The Flash)
Sam Heughan (Outlander)
Andrew Lincoln (The Walking Dead)
Mads Mikkelsen (Hannibal)
Best Science Fiction TV Series:
The 100
Colony
Continuum
Doctor Who
The Expanse
Wayward Pines
The X-Files
Best New Media Television Series:
Bosch (Amazon)
Daredevil (Netflix)
DreamWorks Dragons (Netflix)
The Man in the High Castle (Amazon)
Marvel’s Jessica Jones (Netflix)
Powers (Crackle)
Sense8 (Netflix)
Κατηγορίες , ,
[disqus]

Author Name

Φόρμα επικοινωνίας

Όνομα

Ηλεκτρονικό ταχυδρομείο *

Μήνυμα *

Από το Blogger.