House Stark House Lannister House Targaryen House Baratheon House Greyjoy House Arryn House Tully House Tyrell House Martell House Bolton

Ανακοινώθηκε η περιοδεία για ένα μουσικό υπερθέαμα του Game of Thrones


Χθες το απόγευμα, η παραγωγή ανακοίνωσε ότι θα υπάρξει μια περιοδεία του Game of Thrones στις Ηνωμένες Πολιτείες.

Επικεφαλής της Live Tour Συναυλίας θα είναι ο συνθέτης Ramin Djawadi.

Αλλά αυτό δεν θα είναι μια συνηθισμένη συναυλία, όπως βλέπουμε για άλλες ταινίες, όπως του Χάρι Πότερ, που ξεκίνησε τον περασμένο Ιούνιο. Πρόκειται να δούμε μια ταινία σε ένα ζωντανό σκηνικό, που θα παίζει μια ορχήστρα. Λαμβάνοντας υπόψη ότι το Game of Thrones έχει ήδη 60 ώρες προβολής, αυτή η περιοδεία θα περιλαμβάνει πλάνα από την παραγωγή, μαζί με κάποιες νέες εικόνες που δημιουργήθηκαν μόνο για την περιοδεία. Σύμφωνα με το δελτίο τύπου:

Θα είναι μια καθηλωτική μουσική και οπτική εμπειρία που θα φέρει τα Επτά Βασίλεια στη ζωή σε μια κλίμακα που δεν έχουμε ξαναδεί. Χρησιμοποιώντας state-of-the-art τεχνολογία, μαζί με μια πλήρη ορχήστρα και χορωδία, θα φέρει τους φανς σε ένα μουσικό ταξίδι μέσα από το βασίλειο, από το King’s Landing στο Winterfell, κατά μήκος των βόρειων τμημάτων του Kingsroad, μετά στο τείχος και πέρα από την στενή θάλασσα, το Braavos, Meereen και πέρα.

Η περιοδεία ξεκινά στις 15 του Φεβρουαρίου του 2017 στην πόλη του Κάνσας, και θα επισκεφθεί, συναυλιακούς χώρους όπως το Madison Square Garden και το Los Angeles Forum. Τα εισιτήρια είναι διαθέσιμα μέσω του livenation.com.

Εδώ είναι η λίστα με τις ημερομηνίες και τις τοποθεσίες:

GAME OF THRONES LIVE CONCERT EXPERIENCE

Wednesday, Feb. 15, 2017: Kansas City, Missouri, Sprint Center
Friday, Feb. 17, 2017: St. Paul, Minnesota, Xcel Energy Center
Sunday, Feb. 19, 2017: Chicago, United Center
Monday, Feb. 20, 2017: Detroit, Palace of Auburn Hills
Wednesday, Feb. 22, 2017: Columbus, Ohio, Nationwide Arena
Thursday, Feb. 23, 2017: Buffalo, New York, First Niagara Center
Saturday, Feb. 25, 2017: Uncasville, Connecticut, Mohegan Sun
Sunday, Feb. 26, 2017: Philadelphia, Wells Fargo Center
Wednesday, March 1, 2017: Washington, DC, Verizon Center
Friday, March 3, 2017: Montreal, Bell Centre
Saturday, March 4, 2017: Toronto, Air Canada Centre
Monday, March 6, 2017: Boston, TD Bank Garden
Tuesday, March 7, 2017: New York, Madison Square Garden
Thursday, March 9, 2017: Charlotte, North Carolina, Time Warner Cable Arena
Saturday, March 11, 2017: Ft. Lauderdale, Florida, BB&T Center
Sunday, March 12, 2017: Tampa, Florida, Amalie Arena
Tuesday, March 14, 2017: Atlanta, Philips Arena
Thursday, March 16, 2017: San Antonio, Texas, AT&T Center
Friday, March 17, 2017: Houston, Toyota Center
Sunday, March 19, 2017: Denver, Pepsi Center
Tuesday, March 21, 2017: Salt Lake City, Maverik Center
Thursday, March 23, 2017: Los Angeles, The Forum
Saturday, March 25, 2017: Las Vegas, MGM Grand Garden Arena
Sunday, March 26, 2017: Phoenix, TalkingStick Resort Arena
Wednesday, March 29, 2017: San Jose, California, SAP Center
Friday, March 31, 2017: Seattle, Key Arena
Saturday, April 1, 2017: Vancouver, Rogers Arena
Sunday, April 2, 2017: Portland, Oregon, Moda Center

Κατηγορίες
[disqus]

Author Name

Φόρμα επικοινωνίας

Όνομα

Ηλεκτρονικό ταχυδρομείο *

Μήνυμα *

Από το Blogger.